آموزش طراحی لباس در تبریز

آموزش طراحی لباس در تبریز از جمله ی رشته های پر طرفدار و محبوب می باشد که شاخه های متفاوتی دارد و شامل لباس کودک ، لباس زنانه و لباس مردانه می باشد . طراحی لباس به هنر طراحی و زیباشناسی و استفاده از آن در طراحی و تولید پوشاک ، کیف ، کفش و زیور آلات گفته می شود . امروزه دنیای مد بسیار پر رنگ تر شده است و طرح های متنوع از لباس برای افراد مشهور یا مراسمات عروسی و جشن های خاص نیازمند طراحی لباس توسط طراحان می باشد .

آموزش این رشته مناسب برای افرادی می باشد که علاقمند به یادگیری طراحی لباس و فعالیت در این زمینه می باشند. این کار مانند هر حرفه ی دیگری نیازمند امکانات و ابزارهای مخصوص می باشد . برای آموزش طراحی لباس در تبریز ، بعد از مهارت آموزی در کلاس ، هنر جویان طرح و ایده های ذهنی را درباره ی طراحی لباس ارائه می دهند و سپس آن را بر روی کاغذ ترسیم می نمایند .

 

آموزش طراحی لباس در تبریز

اهمیت گذراندن دوره آموزش طراحی لباس در تبریز

افرادی که علاقه به طراحی لباس و فعالیت در این زمینه دارند ، حتما باید دوره های مربوط به آموزش طراحی لباس را سپری کنند ، زیرا در این دورها نکات مورد نیاز برای ارائه ی یک طراحی دقیق و کامل آموزش داده می شود و با رعایت نکات آموزش داده شده افراد قادر به طراحی مد و لباس با سبکی منحصر به فرد می باشند .

نکات مهم در طراحی لباس

برای آموزش طراحی لباس ، لازم است که افرادعلاوه بر علاقه به آموزش ، پشتکار نیز داشته باشند و همواره به دنبال کسب تجربه بیشتر باشند . هر چه قدر تمرین بیشتری در طراحی صورت گیرد و این تمرینات  هر روز ادامه یابد در حرفه ای بودن و پیشرفت افراد موثرتر خواهد بود . بنابرین لازم است تا در حین آموزش و حتی بعد از آن روزانه به تمرین آموخته ها پرداخت تا بعد از مدتی مهارت کافی در طراحی لباس و مد را به دست آورد .

مدرکی که بعد از گذراندن دوره ، ارائه می شود می تواند در اشتغال زایی و راه اندازی کسب و کار بسیار پر کار برد باشد . از گام های موثر و تاثیر گذار در آموزش طراحی لباس ، آگاهی از تئوری های مورد نیاز می باشد . باید در نظر داشت که طراحی لباس باید مطابق با مدل های روز رایج در دنیا باشد و همین امر دلیلی بر آگاهی داشتن از دنیای مد و نحوه طراحی لباس ها به شیوه مدرن می باشد . استفاده از تجربیات طراحان حرفه ای در کلاس و مشاهده و تحلیل مدل های طراحی لباس حرفه ای موجب موفقیت بیشتر هنر جویان می شود .

دوره آموزش طراحی لباس در تبریز

هنرجویان با طی کردن دوره آموزش طراحی لباس در تبریز ، به هنر و مهارتی دست پیدا می کنند که  بسیار کاربردی می باشد و پاسخگوی یکی از مهمترین نیاز های انسان ها که نیاز به  پوشاک است می باشد . از آن جایی که تقاضا برای محصول تولید شده این هنر همواره وجود دارد و به دلیل گرایش افراد به لباس هایی که با استفاده از خلاقیت و نو آوری طراحی شده اند ،افراد بسیاری به آموزش طراحی لباس گرایش پیدا کرده اند و آموزشگاه هایی برای آموزش این حرفه راه اندازی شده است.

آموزش طراحی لباس در تبریز ، توسط اساتید با تجربه و مجرب ارائه می شود و سعی می شود تا مطالب و نکات به گونه ای چیدمان و برنامه ریزی شود تا به هنر جویان در مدت زمان کوتاه ، تمامی مباحث مورد نیاز آموزش داده شود و بازدهی بالایی داشته باشد تا هنر جویان مبتدی نیز پس از پایان دوره های آموزشی ،  قادر به ورود  به بازار کار باشند . آموزش این دوره ها در زمینه طراحی لباس زنانه ، طراحی لباس مردانه و طراحی لباس کودک و طراحی لباس هایی است که برای مراسمات ویژه و عروسی می باشد . آموزش طراحی لباس در تبریز به صورت صحیح و اصولی که از اساسی ترین قسمت هر حرفه ای می باشد انجام می شود و پس از پایان دوره مدرک بین المللی در اختیاز هنرجویان قرار داده می شود .

در آموزش طراحی لباس در تبریز چه نکاتی یاد داده می شود ؟

 • روش ترسیم اجزای مختلف بدن مانکن
 • چگونگی طراحی چهره ، دست ها و پای مانکن
 • تکنیک های نقاشی
 • نحوه طراحی اندام مانکن با مقیاس 10 سر
 • روش طراحی مانکن در حالات و فیگور های مختلف
 • نحوه ی طراحی لباس بر تن مانکن
 • ترسیم حرفه ای اجزای لباس

ابزارها و تجهیزات ضروری مورد نیاز در آموزش طراحی لباس در تبریز

 برای آموزش طراحی لباس در تبریز ، نیاز به ابزارهایی می باشد تا طرح اولیه رسم شود . اولین چیزی که نیاز می باشد مداد سخت سربی می باشد که به دلیل پاک شدن راحت و اصلاح راحت تر خطا ها به کار برده می شود . در آموزش طراحی لباس به هیچ وجه استفاده از خودکار به دلیل اینکه قابلیت پاک شدن ندارد توصیه نمی شود . کاغذ ضخیم و دارای جنس مناسب که کاغذ طراحی نیز نامیده می شود و ماژیک ها و مداد رنگی های مخصوص از دیگر ابزارهای مورد نیاز می باشد که با توجه به سلیقه ی افراد و جنس پارچه ای که نمایش داده خواهد شد انتخاب می شود .

انواع روش های طراحی لباس

طراحی لباس به دو روش انجام می شود که روش اول طراحی لباس بر روی کاغذ می باشد و روش دوم استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری. در آموزش طراحی لباس در تبریز ، به هنر جویان طراحی مدل های لباس به وسیله تکنیک های دستی آموزش داده می شود و خط و شکل طراحی لباس و طراحی پوشاک ، طراحی دستی ، طراحی مانکن و لباس ، انواع آستین یقه و دامن و … به صورت اصولی انجام می شود . سپس هنر جویان ، نحوه اجرای یک لباس با الگوی آماده شده بر روی مانکن و برطرف کردن ایرادات طراحی با استفاده از ابزارهای نرم افزاری و همچنین چرخاندن و به حرکت در آوردن مانکن برای فهم هر چه بهتر وضعیت لباس را آموزش می بینند .

مزیت آموزش طراحی لباس در تبریز

اساس آموزش هر حرفه ای علاوه بر علاقه می تواند ایجاد کسب و کار باشد . آموزش طراحی لباس در تبریز به دلیل اهمیت آن در جامعه ی مدرن امروزه فرصت های شغلی زیاد  و آینده شغلی بسیار خوبی برای هنر جویان این حرفه فراهم می نماید . امروزه تولیدی های بزرگ پوشاک برای طراحی کلکسیون های جدید خوب نیازمند طراحان لباس می باشند . برای طراحان لباس این امکان وجود دارد که در انواع شرکت های طراحی ، تولید و عرضه پوشاک و کیف و کفش ، زیور آلات و …. استخدام شوند و یا اینکه به صورت مستقل و آزاد کار کنند . طراحان لباس بعد از گذراندن دوره های آموزشی و در صورتی که سرمایه و تجربه کافی داشته باشند می توانند شرکت طراحی یا تولید لباس راه اندازی نمایند .

مهارت ها و تخصص های لازم در آموزش طراحی لباس در تبریز

 • داشتن خلاقیت که موجب خلق ایده ها و طرح های جدید می شود .
 • داشتن اشتیاق و سلیقه و نگاه خاص و متفاوت
 • آشنابودن با فرهنگ های مختلف
 • مدرن بودن و مدرن اندیشیدن
 • داشتن آگاهی در مورد ویژگی های مواد ، پارچه ها و چگونگی کاربرد آن ها و مراحل تولید پوشاک
 • داشتن مهارت طراحی و فنی همچون دوخت و برش
 • داشتن مهارت ارتباطی و توان بررسی گرایش ها و خواسته های مشتریان
 • یادگیری طراحی به شیوه دستی در کنار استفاده از برنامه های طراحی کامپیوتری
 • داشتن ایده های نو خلاقانه و کسب تجربه که از مولفه های اصلی طراحان لباس موفق می باشد .